6 rychlých kroků, jak zvýšit zisk vašeho webu - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

6 rychlých kroků, jak zvýšit zisk vašeho webu

Říjen 6, 2014 10:16 am1 komentář

Většina činností vedoucích k lepším (a výdělečnějším) stránkám je během na dlouhou trať. Existují ale i snadné a rychle proveditelné kroky. Vyzkoušejte několik z nich.

1. Projděte si web se zapnutým AdBlockem

AdBlock je oblíbený plugin pro známé prohlížeče. Jeho primární funkcí je samozřejmě skrytí reklam. Bohužel občas skryje i jiné prvky.

V praxi se občas setkám s weby, na nichž se nezobrazí různý typy prvků, protože je plugin v uživatelově prohlížeči pokládá za reklamu. Zkuste si projít váš web s tímto rozšířením v prohlížeči. Pokud se některé části webu nezobrazí, je to pravděpodobně způsobeno tím, že je v názvu prvku nebo ve stylech uvedena fráze související s reklamou (ad, advert).

2. Používejte odkaz na zdroj v kopírovaném obsahu

Používejte odkaz na zdroj v kopírovaném obsahu

Tento malý trik zvládá většina webů postavených na WordPressu i jiných systémech. Přesto mu lze trochu pomoci. Konkrétní postup najdete na blogu mkurri.cz.

3. Používejte další užitečné pluginy pro váš RS

Praktických doplňků pro různé RS je spousta. Nejvíce zkušeností mám se systémem WordPress. Právě ten nabízí mnoho užitečných a „rychlých“ pluginů, jež mohou během chvíle dostat váš web na vyšší úroveň. Seznam některých najdete na webu Petera Chodelky.

4. Umístěte sdílecí tlačítka (také) nad obsah

Umístěte sdílecí tlačítka (také) nad obsah

Je prokázáno, že tento malý trik může podpořit sdílení stránek. Podívejte se na některé populární weby, a zjistíte, že mají umístěné sdílecí buttony také nad obsahem nebo u jeho začátku. Samozřejmě ne vždy tento krok přinese žádaný výsledek. Je potřeba brát v úvahu individuálnost vašeho webu.

5. Používejte LinkChecker

LinkChecker – jednoduchá kontrola odkazů na stránce

Jde o velmi užitečný plugin do prohlížeče. Neposkytne vám tak detailní informace o celém webu jako GWT nebo Xenu, ale oceníte ho při jiných příležitostech. Pokud například často přidáváte články, pomocí tohoto pluginu si můžete jednoduše ověřit, zda jsou odkazy v nich funkční. LinkChecker barevně rozliší funkční a nefunkční (nebo jinak problémové) odkazy.

6. Používejte PageSpeed Insights

PageSpeed Insights

Praktický pomocník přímo od Googlu. PageSpeed Insights je na první pohled takový SEO analyzátor, který ale poskytuje užitečné informace, díky kterým zvýšíte rychlost načítání vašich stránek. Právě tato oblast je často podceňována, přičemž ale prokazatelně ovlivňuje zisk webu.

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
6 rychlých kroků, jak zvýšit zisk vašeho webu
4.2 (84%) 5 votes            
       
                             
                         

1 komentář

  • Dobré shrnutí. Taknějak by to mělo být, ještě bych doplnil že je dobré mít kvalitní obsah a responzivní desing. Spousty lidí se třeba přes mobil podívá zda ten web za návštěvu stojí, a mají v plánu jít na počítač třeba až později, proto je škoda odradit návštěvníky neresponzivním webem.

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Hledám obsahového stratéga jako parťáka při propagaci neziskovky

Máte zkušenosti s tvorbou atraktivního obsahu, chcete udělat dobrý skutek a zapracovat na svém jménu? Nabízím vám spoluúčast na nadějném...

Zavřít