Další pokus Googlu nabourat monopol Facebooku. Přichází s vlastním like tlačítkem - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Další pokus Googlu nabourat monopol Facebooku. Přichází s vlastním like tlačítkem

Červen 2, 2011 4:03 pmŽádný komentář

Válka „otevřeného“ Googlu a uzavřeného Facebooku pokračuje. Po sérii neúspěchů přišel vyhledávač s Google +1 – tlačítkem, pomocí kterého chce zvýšit relevanci vyhledávání. To se objevuje nejen v SERPu, ale nově ho webmasteři mohou umístit i na své weby a nechat návštěvníky veřejně doporučovat dané stránky.

Pro SEO je Google +1 zajímavou novinkou. Umožňuje zkombinovat socializaci a ovlivnění výsledků, a míry kliknutí, ve vyhledávání.

Uvidíme, co Google +1 přinese

Tlačítko bylo přijato skepticky. Od Googlu se čekal velkolepější projekt. Účinnost se ale ukáže až za pár týdnů a možná překvapí.

Googlu se už v minulosti spuštěné „sociální sítě“ a projekty rozsypaly jako domeček z karet. Přední vyhledávač je ale znám tím, že má takřka neomezené zdroje a že se z každé chyby poučí. Dokonce se může zdát, že krachující nápady doslova vyhledává, aby věděl, co se chytne a co ne.

Nová zbraň Googlu proti Facebooku?

Tlačítka jsou si v mnoha ohledech podobná, v jiných se ale odlišují.

Představte si, že něco hledáte a po naběhnutí výsledků vyhledávání uvidíte u některé z položek „Toto doporučuje váš přítel XY.“ Ať už ze zvědavosti nebo podobnosti zájmů s přítelem kliknete. A právě na takovouto socializaci a sběr údajů Google sází.

„Používáme celou řadu znaků, podle kterých identifikujeme nejužitečnější doporučení včetně toho, se kterými lidmi jste již nějak spojeni přes Google, například přes chat nebo je máte kontaktech. Brzy budeme také uvažovat jiná spojení, jako Twitter, tím chceme zajistit co nerelevantnější doporučení.“

Cílem je vyšší relevance vyhledávání a spokojenost uživatelů. V problematických oblastech, například u ovladačů, kde se v současnosti zobrazuje množství MFA webů nacpaných reklamou a k tomu bez hledaných aplikací, to rozhodně může pomoci.

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Další pokus Googlu nabourat monopol Facebooku. Přichází s vlastním like tlačítkem
           
       
                             
                         

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Chcete mít dostatek zákazníků? Odlište se od ostatních

Český web je přesycen e-shopy, firemními stránkami a dalšími komerčními projekty. Konkurence je obrovská, ceny se tlačí dolů a ti,...

Zavřít