Je lepší kvalitní, nebo umělý linkbuilding? Malá SEO soutěž – díl 3. - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Je lepší kvalitní, nebo umělý linkbuilding? Malá SEO soutěž – díl 3.

Srpen 11, 2015 9:54 am4 komentáře

Malá SEO soutěž

Pokračujeme v malé SEO soutěži. Je už i venku, o jakou tématiku – selfie respektive prodej selfie tyče. Takže jak pokračujeme?

Prodejní stránku jsem spustil teprve před týdnem a měla necelých 300 návštěv a 4 objednávky. Na to, že jsem vybral první jednoduchou WordPress šablonu v adminu WordPressu, jde ještě o dobré výsledky. Aktuálně už upravuji lepší kousek, cílem je něco ve stylu Čaje týdne.

Změny v soutěži

Připravuji menší virální kampaň. Příčinou je to, že Radkův e-shop zaměřený na penny boardy skvěle šlape a tak jsem mu poradil vydat se cestou spolupráce mezi weby, kdy zákazníkům přibalí do zásilky s penny boardem slevový kupón na selfie tyč. S úspěšným e-shopem za zadkem to můj „konkurent“ bude mít mnohem jednodušší. Ono to sice na první pohled tolik nesouvisí se získáním zákazníků z organicu, o čemž soutěž původně měla být, ale když budete číst dál, poznáte, proč tomu tak je.

Jelikož mě soutěž celkem chytla, rozhodli jsme se s Radkem udělat seriál o tom, jak za pár korun udělat výdělečný obchod. Bez klíčověk za desítky tisíc, analýz pro analýzy atd. Vzhledem k tomu, že už nás první subjekty začali kopírovat, jdeme nejspíš dobrou cestou.

Ale aby to nebylo tak růžové, Radek se nezbavil svých zlozvyků. Už si vytvořil duplicitního e-shop a krade mi videa :-(.

Úvodní propagace prodejní stránky

V prvním kroku jsem se zaměřil na zpětné odkazy zdarma – jednalo se o registrace do katalogů, diskusní fóra, kritiku webů. Co se týče diskusních fór, díky sledování zmínek mi chodí upozornění na to, když někdo hledá radu při použití selfie tyče u konkrétního mobilu / operačního systému. Zatím mám jen narychlo vytvořené stránky typu selfie tyč na Samsung.

Bloggeři a autority – spolu s tvorbou obsahového webu jsem oslovil několik bloggerek a zaslal jim produkty. Samotná tyč není žádná sláva, ale je jednoduchá a univerzální, má dobrá hodnocení od návštěvníků a tak se recenze snad setkají s úspěchem.

Soutěže – soutěže na Facebooku a dalších místech každý spouští, jak chce, ale jelikož chci mít právně vše v pořádku, teprve dávám dohromady seznam dotazů pro odborníka na tuto tématiku.

Analytika

Vzhledem k tomu, že teď dolaďuji novou prodejní stránku, s analytikou jsem se zatím příliš nebabral. Pouze jsem nastavil automatická upozornění.

Co jsem špatně odhadl

Čas – většinu času mi zabírá hotel na Vysočině, pak samozřejmě vlastní klienti a selfie klacky řeším po večerech. Naštěstí se mi podařilo přes copywriting.cz najít spolehlivého člověka na dlouhodobou (ne jednorázovou) tvorbu obsahu, takže se teď můžu soustředit na dolaďování webů a kontrolu.

Tvorba komunity – zde jsem dost přestřelil a aktuálně zvažuji, jak s tím naložím. Na začátku jsem obsahový web tvořil s cílem shromáždit na něm komunitu, ale kvůli pracovnímu zápřahu na to nemám příliš kapacity. Na druhou stranu je faktem, že nic takového ještě u nás není a vzhledem ke konkurentům, kteří mě okatě kopírují, je nejspíš jen otázkou času, než se pokusí o to samé. Buď dopiluji obsahovou část tak, aby návštěvník na webu našel maximum informací, návodů atd., a na tvorbu komunity se vykašlu, nebo zainvestuji pár tisíc právě do oslovení lidí k tomu, aby se na webu zaregistrovali. Uvidím.

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Je lepší kvalitní, nebo umělý linkbuilding? Malá SEO soutěž – díl 3.
4.3 (86.67%) 3 votes            
       
                             
                         

4 komentáře

 • Pěkné zhodnocení, jak se vlastně provalilo to téma?
  Jinak ještě bys mohl napsat, jak si vlastně našel zajímavé bloggery, respektive podle čeho určuješ jestli to má cenu či nikoliv.

 • Libor

  “nebo zainvestuji pár tisíc”, myslím, že by nebylo vůbec špatné zmínit nějaký rozpočet. Kolik stojí psaní textů, ppc a facebook reklama, atd.

 • Marek Hnátek

  @Petr: no jelikož připravuji e-shop, ladím jednotlivé věci s vícerolidmi a sám se prokecnu na různých akcích, je to víceméně jasné. Co se týče bloggerek, napsal jsem defacto těm, se kterými dlouhodobě spolupracuji u jiných projektů: http://marekhnatek.cz/reference. Cena je příznivá, jen zaslaný produkt :-).

  @Libor: to by nebylo.

 • Řeknu, že tohle je snad jeden z mála blogů o SEO a linkbuildingu v ČR, kde jsou nějaké hodnotné informace a ne opakování 100x vyřčených pravd jako v případě článků ostatní lidí pohybujících se v SEO. Doufám, že hodnotné články budou přibývat 😉

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Jak získat hodnotné kontakty z vyhledávače

Nedávno mě zaujal majitel e-shopu, který jednoduchým způsobem zdarma získal nový prodejní kanál a obchodní partnery. Jak to udělal? Zadal...

Zavřít