Vydat se cestou kritiky a bulváru, nebo se poprat s vytvořením hodnotných stránek? - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Vydat se cestou kritiky a bulváru, nebo se poprat s vytvořením hodnotných stránek?

Listopad 23, 2010 9:11 am1 komentář

K vybudování navštěvovaného webu se není třeba trápit s vytvářením unikátního, přínosného obsahu. Často stačí jen něco vtipně zkritizovat. Která cesta je ale lepší? Vymýšlet a být užitečný, nebo jen poukazovat na nedostatky?

Nejen bloggeři, kteří si nejraději ze všeho do někoho kopnou, mají snadnější život. Něco zkritizovat je mnohem jednodušší než něco vybudovat. Na druhou stranu autor, který má v úmyslu vytvořit přínosný a tematicky zaměřený web, se musí celou dobu otáčet a celou dobu počítat nejen s nižší návštěvností, ale i většími požadavky stávajících čtenářů.

Jaký přístup zvolit?

Pokud je hlavním cílem zisk

Web zaměřený na kritiku sbírá návštěvníky „odevšad“. Trefné vyjádření nedostatků si rád přečte každý, nejen lidé z oboru. Co se týče výdělků, ty lze utržit na reklamě pro masy – slevy apod. Kritik navíc nic nevymýšlí, má tedy i víc času na shromažďování a ověřování informací.

Naproti tomu web s hodnotným obsahem věnovaný určitému tématu může často využít svého cílení a úzce zaměřené reklamy, která by na obecných webech neuspěla. Díky reputaci lze získat i různé zakázky a práci. A především si lze vybudovat respektované jméno.

Pokud je cílem i něco jiného

Někdo se za sebou chce po nějaké době otočit a vědět, že něco vytvořil. Prezentovat vlastní názory a znalosti vyžaduje tvrdou práci. Ale vyplatí se to.

Bulvární stránky a kritické blogy tradičně slaví na českém webu úspěch. Souvisí to s mentalitou lidí. Znám jedince, kteří jezdí na školení a akce jen proto, aby hledali sebemenší chyby a následně na sociálních sítích nebo jinde zesměšnili přednášejícího. I zde však dochází ke změnám k lepšímu.

Jaký máte názor na toto téma? Je podle vás hodnotnější projekt jako Jak psát web, nebo Protivná blondýna?

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Vydat se cestou kritiky a bulváru, nebo se poprat s vytvořením hodnotných stránek?
           
       
                             
                         

1 komentář

 • Soňa

  Krátké, ale výstižné. Já osobně si víc cením webů, které shromažďují užitečné a odnikud neokopírované informace a taky webů, u kterých je vidět pozitivní přístup autora i to, že se zdokonaluje a o své stránky pečuje.

  Kritické autory čtu jen tehdy, pokud mají vlastní tvorbu a pokud je vidět, že sice články píšou za účelem vyšší čtenosti, ale přitom z jejich stylu psaní a projevu názorů cítím, že jsou v pohodě. Nejhorší je arogance a nereagování na komentáře. Takové blogery nesnáším a dál nesleduju.

  Co se týká Protivné blondýny – do dneška jsem nepochopila, jak můžou být lidi tak blbí a tolik navštěvovat web, kteří nevytváří žádnou vlastní hodnotu, jen jednou za sto let vydá článek s ukradenými fotkami (pochybuju, že ti lidi, které autor zesměšňuje, dali souhlas s jejich použitím).

  Jak psát web je prostě parádní stránka, okukovala jsem ji už během studia a vracím se tam pořád. Její autor je mi moc sympatický.

  Jinak jak pod Vaším dnešním článkem někdo psal, že odkazujete málo, tak co Vás už docela dlouhou dobu sleduju, myslím, že to vůbec není pravda, naopak si někdy říkám, že odkazujete až moc 🙂

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Jak nastavit čerstvě nainstalovaný WordPress pro vyhledávače

Nastavení proběhne ve třech krocích: Pluginy Trvalé odkazy Šablona

Zavřít