Originální způsob linkbuildingu č. 37: Hlídejte si svůj obsah - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Originální způsob linkbuildingu č. 37: Hlídejte si svůj obsah

Duben 23, 2015 11:01 am2 komentáře

Následující způsob linkbuildingu je skvělý v tom, že se dá z velké části  zautomatizovat. Navíc vás upozorní na nefér praktiky. Jak to tedy funguje? Užitečné nástroje za vás budou hlídat váš obsah, a pokud narazí na plagiáty, zašlou vám zprávu. Následně můžete kontaktovat viníka s požadavkem odkázání na původní zdroj.

Kontrola toho, zda někdo nekopíruje vybraný obsah, přesahuje ochranu duševního vlastnictví. Například affiliate manažeři tak mohou snadno odhalit partnery, kteří převezmou texty a obrázky z mateřského webu a nevhodně s nimi nakládají. Stejně tak můžete „hlídat“ trh respektive obsah respektovaného oborového webu nebo Wikipedie – když se objeví někde jinde, typicky na novém webu aktivní konkurence, dozvíte se o tom. My se ale nyní budeme věnovat možnosti přímého získání odkazů, kdy si o ně napíšete.

Existují 2 základní typy obsahu ke kontrole:

  • Text
  • Obrázky

Jak kontrolovat texty? Ideální jsou nástroje Copyscape (respektive Copysentry) a PlagSpotter. Oba umožňují jak ruční kontrolu, tak i automatickou.

Představení Copyscape:

Na hlídání obrázků je tu ImageRaider.

Představení ImageRaideru:
ImageRaider pro markeťáky

U textů i obrázků jsou k dispozici samozřejmě další pomocníci i samotné vyhledávače, z nichž specializované nástroje často čerpají.

Nejde jen o běžný obsah

Vydáváte e-booky nebo jiné materiály v .pdf či jiných formátech? Nezapomínejte ani na tento druh obsahu. Některé nástroje si sice s těmito formáty neporadí a zaměřují se pouze na kopie HTML (zmíněný Copyscape), jiné ale ano.

Pár tipů nakonec

Pro vyhledání duplicitního nebo podobného obsahu oceníte také nástroje pro kontrolu zmínek. Ty jsou užitečné také při upozornění na to, když někdo kopíruje váš RSS feed.

Na závěr přidávám odkaz na článek od Michala Kurečky, který před časem publikoval návod, jak z hlediska linkbuildingu automaticky „ochránit“ vlastní obsah.

Máte zkušenost s tím, že někdo kopíroval váš obsah? Jak jste získali informaci o plagiátech a jak jste v takové situaci postupovali? Využili jste to pro linkbuilding?

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Originální způsob linkbuildingu č. 37: Hlídejte si svůj obsah
5 (100%) 3 votes            
       
                             
                         

2 komentáře

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Nikdy nevyhazovaly peníze za služby agentur a konzultantů – a jsou úspěšné. Rozhovor s majitelkou Správné podprsenky

Cílem podnikání je zisk. V ideálním případě ale také to, že svou prací žijete a že vás baví. Před časem...

Zavřít