Originální způsob linkbuildingu č. 3: Využití Twitteru - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Originální způsob linkbuildingu č. 3: Využití Twitteru

Listopad 18, 2012 2:31 pm3 komentáře

Oblíbená mikroblogovací služba umožňuje získat pozornost i zpětné odkazy.

Jak získat odkazy díky Twitteru

Kromě klasického vkládání nových příspěvků a starání se o účet se stala oblíbenou i následující metoda, která sestává z pár jednoduchých kroků.

1. Vyberte si vhodné téma: Zvolte si, na co konkrétně chcete upoutat pozornost. Mohou vám pomoci služby jako Followerwonk nebo české Klábosení.cz či Weblogy.cz.

2. Začněte sledovat významné účty: Najděte osobnosti v dané oblasti. Buďte aktivní, reagujte na jejich tweety a posílejte je dále. Pokud budete postupovat šikovně, získáte si přízeň ostatních a dostanete se do jejich povědomí.

3. Vytvořte kvalitní příspěvek na vašem webu: Nemusí se jednat pouze o text, ale i třeba video, infografiku nebo cokoli jiného. Uveřejněte materiál, který bude návštěvníkům stát za to, aby mu věnovali čas.

Pamatujte, že příspěvky na mikroblogovací službě jsou o kvalitě, ne o kvantitě.

4. Dejte o vašem příspěvku vědět: Sdílejte na Twitteru odkaz na nový obsah. Jestliže bude kvalitní, je velká šance, že si ho všimnou i významné účty a začnou jej dále šířit. Zobrazí se jejich followerům, ti o něm dají vědět dále, vy získáte nové followery… 

Další možností je, že vybraným lidem prostě napíšete o novince na vašem webu a poprosíte o RT. V takovém případě ovšem dvojnásobně platí, že je nutné vytvořit něco skutečně zajímavého (nebo užitečného, hodnotného), aby se jiní rozhodli k tomu, že o vás dají vědět.

Uvedené postupy jsou jen jedny z mnoha. Sourn dalších tipů najdete na blogu Františka Szabó.

Sledovanost na Twitteru vám zajistí jak odkazy ze sociální sítě, tak i samozřejmě šanci na vytvoření backlinků z mnoha dalších zdrojů. Poznání vlivných osobností v oboru také přinese cenné poznatky o tom, jak se můžete sami stát významným účtem.

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Originální způsob linkbuildingu č. 3: Využití Twitteru
           
       
                             
                         

3 komentáře

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Jak probíhá návrh strategie linkbuildingu
Originální způsob linkbuildingu č. 2: Rozhovory

Rozhovory a jejich nová forma v podobě podcastů představují ověřený způsob linkbuildingu. Pokud se vám podaří zprostředkovat názor zajímavé osobnosti...

Zavřít