Ohlédnutí za mými kurzy na Naučmese a přidání nového WordPress školení - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Ohlédnutí za mými kurzy na Naučmese a přidání nového WordPress školení

Únor 13, 2016 7:39 pmŽádný komentář

Školení SEO a linkbuildingu

Jsou to dva roky, co pořádám kurzy přes Naučmese. Za uplynulou dobu spatřilo světlo světa školení SEO a individuální školení linkbuildingu. Teď k nim přibyl i nový sourozenec v podobě kurzu Jak vytvořit web zdarma na WordPressu. Co dalšího se událo a jaké mám plány do budoucna?

Proč školím a proč přes Naučmese?

Na Naučmese jsem narazil náhodou přibližně před dvěma lety. Do té doby jsem o možnosti vlastních kurzů uvažoval jen okrajově (už proto, že jsem nikdy nepřednášel). Příčinou však bylo i to, že většina marketingových školení, kurzů i workshopů u nás je jen o teorii a Xhodinovém monologu přednášejícího. A já nechtěl jít touto cestou.

Naučmese mě ale – jako vzdělávací portál postavený na tykání mezi lektory a účastníky – přivedlo na myšlenku neagenturního školení těžícího z méně formální atmosféry, praxe a fajn komunity. Následovaly první kurzy, jenž byly zdarma, abych načerpal zkušenosti a napravil chyby, kterých bylo především na začátku víc než dost.

A proč školím? Hlavní účely jsou tři: vlastní propagace, noví klienti a především to, že potkáte spoustu zajímavých lidí. A když druhým dáte něco užitečného, je z toho i pěkná reference. Mně se takto podařilo získat doporučení od Jindry Šulcové (Braň svou značku), Dana Gamrota a dalších osobností.

Vedle hlavního obsahu jsou pro účastníky nachystány i bonusy od systémů jako SEMOR nebo Marketing Miner, za což jejich provozovatelům děkuji.

Recenze školení linkbuildingu publikované jinde:

Co jsem udělal špatně

Především ze začátku jsem bojoval se zmíněnými prezentačními dovednostmi. Určitý pokrok jsem v tomto směru udělal, ale snad se to ještě zlepší :-). Řešením by mohly být výstupy na větších akcích, jako jsou Barcampy.

Jinou věcí, již jsem podcenil, byla osnova kurzů. SEO a linkbuilding jsou dost velké obory a jen na některé úkony jako např. na analýzu klíčových slov se dělají samostatná školení. Vecpat vše do několika hodin nejde.

Dlouho jsem bojoval s tím, zda určité věci jen zmínit, nebo se jim věnovat do hloubky, takže ale nezbude prostor na něco jiného. Na prvních školeních jsme tak většinu času věnovali klíčovce a na jiné činnosti nezbyly kapacity, a ne všichni odcházeli úplně spokojení…  Proto školení prakticky každý týden aktualizuji, protože nejde jen o samotný obsah, ale hlavně jeho rozvržení.

Co se ale jinak dále podařilo

Školení většinou probíhají v Praze. Zde jsem našel skvělý coworking Desk Room na Praze 1 s ochotným provozovatelem, jenž nemá problém v neděli ráno přijet s technikou, když mi odejde noťas. Nejen za tohle ještě jednou díky.

Zkušenosti ze školení a přednášek se pokusím zúročit i jinde. Jedním z prvních míst bude Jihočeský Barcamp, kde budu mít přednášku o linkbuildingu.

No a poslední novinkou je avizovaný WordPress kurz na který vás zvu, jestliže se chcete naučit pracovat s tímto redakčním systémem. Tento kurz je věnován především začátečníkům, ale ocení ho i zkušenější uživatelé, protože se budou probírat oblíbené pluginy, šablony atd.

Další plány do budoucna

Zmínil jsem hlavní přednosti Naučmese – super komunita a méně formálnosti –, jež jsou paradoxně i největší nevýhodou systému. Značná část uživatelů jsou laikové a tomu i odpovídá to, že na specializované kurzy je těžší získat zájemce než na „oblíbenější témata“. Kváskový chleba zde zkrátka válcuje analýzu klíčových slov a méně známý lektor by s tím měl počítat.

Otázkou je, co s tím? Jednou možností by bylo udělat jen rychlý úvod do dané problematiky. Druhou naopak kurzy rozšířit o co nejvíc praktických věcí. Zvolil jsem druhou cestu a připravuji školení dělené na etapy. Jakmile bude spuštěno, budu o něm informovat :-).

A co vy? Plánujete vlastní kurzy a hledáte vhodnou platformu, kde začít? Nebo už delší dobu školíte a hledáte novou inspiraci?

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Ohlédnutí za mými kurzy na Naučmese a přidání nového WordPress školení
5 (100%) 2 votes            
       
                             
                         

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Nejlepší nástroje (nejen) pro SEO

Používáte ty nejlepší nástroje pro SEO a internetový marketing? Podívejte se na jejich aktualizovaný seznam.

Zavřít