Originální způsob linkbuildingu č. 11: Vytváření landing pages - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Originální způsob linkbuildingu č. 11: Vytváření landing pages

Únor 19, 2013 11:35 pm3 komentáře

Landing pages představují optimalizované „přistávací“ stránky pro návštěvníky. Mají potenciál získat zpětné odkazy a dobré pozice ve vyhledávačích.

Landing pages jsou nejvíce používané jako generátor zákazníků, kteří na web přišli po kliknutí na reklamu. Můžete jich ale stejně dobře využít i v linkbuildingu.

Vstupní stránky se odlišují od klasických příspěvků na vašem blogu nebo magazínu. Nemění se jejich umístění a mají stálé místo v navigaci. Zatímco příspěvky po čase zapadnou, stránky jsou dobře na očích. To otevírá možnost jich naplno využít.

Na vstupní stránky se snadno zapamatovatelným URL se také lépe odkazuje než na články a příspěvky.

Příklady landing pages

 • FAQ
 • Seznamy frází, slovníky
 • Obsah zdarma (například e-book)
 • On-line nástroje
 • Tematické stránky (infografika, podcasty atd.)
 • Podrobné popsání tématu
 • Rozcestníky zboží na e-shopu

Takové stránky mohou vypadat jako zbytek webu, lehce se odlišovat, nebo vycházet z úplně jiného schématu.  V některých případech se ani nemusí jednat o součást vaší hlavní prezentace. Záleží na tom, pro jaký účel byla konkrétní landing page vytvořena (optimalizace na klíčovou frázi X generování leadů…).

Stránka je cílená na návštěvníky, kteří hledají klíčový pojem. V ideálním případě také účinně vybízí k akci. Dobré přirovnání se nachází v knize 333 tipů a triků pro SEO:

Přistávací plocha by měla být co nejlépe připravena pro daný typ letadla. Obrovskému nákladnímu letadlu by se špatně přistávalo na střeše mrakodrapu, která je určená pro helikoptéry, bojové stíhačce stačí k přistání letadlová loď a balón přistane i na louce. Bez CTA je to jen shluk informací – pokud to ovšem není záměrem.

Jak vytvořit landing page

Pokud nemáte vybráno konkrétní téma (například seznam FAQ), pomůže vám analýza klíčových slov. Najděte vhodnou frázi a vytvořte cílený obsah. Rozhodující je už předem vědět, k čemu má stránka sloužit, jestli především k informování, získání kontaktu pro odběr newsletterů nebo pro prodej produktů.

Následně kontrolujte účinnost pomocí analytických nástrojů.

Konkrétní příklad landing page

Praktickou ukázkou je stránka pojednávající o obsahovém marketingu na Copybloggeru. Představuje základní informace, vyzývá k akci a propaguje web a autory. Snadno zapamatovatelná stránka snadněji získá odkazy než samostatný příspěvek.

Infografika – anatomie perfektní landing page | Zdroj: KISSmetrics

Infografika – anatomie perfektní landing page

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Originální způsob linkbuildingu č. 11: Vytváření landing pages
           
       
                             
                         

3 komentáře

 • Konečně to tady v Česku někdo zmínil, landing pages totiž nemají účinnost jenom při affilu z hlediska konverzí ale taky právě pro SEO, jako “zachytávače trafficu”.
  Dají se ještě dobře kombinovat s “hub pages” – něco jako silné stránky webu, které jsou jako rozcestníky a směřují na další podstránky.

 • Landing page jsou opravdu hlavně pro posílení seo a pro affiliate partnery, kde na úvodní stránce záleží dost. Ale každá stránky by ji měla mít přehlednou a pomoct návštěvníkům při přechodu za produkty.

 • Zaujímavá myšlienka. Musím popremýšľať, ako to spraviť dobre na webe s básničkami. Lebo aj ten potrebuje reklamu a landing page by mohla pomôcť.

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Co je Inbound marketing a proč byste mu měli věnovat pozornost

Na českém webu se začíná prosazovat nový trend nesoucí název Inbound marketing. Někteří odborníci jej dokonce označují za nástupce SEO....

Zavřít