Originální způsob linkbuildingu č. 19: Nákup cizích stránek - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Originální způsob linkbuildingu č. 19: Nákup cizích stránek

Červenec 13, 2013 5:47 pm5 komentářů

Chcete vylepšit odkazový profil díky kvalitním linkům z partnerských webů? Nemusíte začínat od píky. Místo toho, abyste vytvářeli nové stránky, můžete koupit již existující.

Proč kupovat cizí weby

Vyhlédnuté stránky mají již nějakou historii, dobré pozice ve vyhledávačích, vybudovanou značku. Zpravidla s nimi získáte i know how pro úspěšný provoz. Navíc je občas možné koupit web za výrazně nižší cenu, než by se na první pohled zdálo. Stačí trochu šikovnější přístup a ušetříte množství času a prostředků, které byste jinak investovali do vlastních nových projektů.

Na co se připravit, než koupíte web

Ideální samozřejmě je, pokud se získanému webu můžete více věnovat. Připravte se minimálně na úpravu On-page faktorů, vložení odkazů a „propojení“ s dalšími projekty. Pokud se nejedná čistě o informační stránky bez nutnosti dalších aktualizací, je potřeba zajistit nové příspěvky.

Důležitým bodem jsou také transparentní podmínky obchodu. Někteří majitelé webů zkoušejí finty s falešným PageRankem, uměle navyšují návštěvnost pomocí autosurfů nebo kopírují cizí obsah a vydávají ho za svůj.

Skutečný PR odhalí checkpageranking.com, návštěvnost zjistíte dočasným povolením přístupu ke statistikám (ovšem pozor například na Toplist, který sčítá návštěvnost všech webů, na nichž je měřící kód umístěn) a při ověřování unikátnosti / duplicity obsahu oceníte službu Copyscape. Pomocí vyhledávačů můžete zjistit historii webu i informace o prodávajícím.

Web na freehostingu nemusí být špatná volba

Často lze narazit na zajímavé stránky na freehostingu. Jejich výhodou je obecně nižší cena. U některých freehostinů je také možné přejít na placenou variantu, která je srovnatelná s běžným hostingem.

Jak najít vhodné weby ke koupi

Průběžně sledujte konkurenci a vytipovávejte si zajímavé weby. Větší šance k dobrému obchodu je u stránek, které jsou zastaralé a neaktuální. Jejich majitel nemá čas se jim věnovat a nejspíš bude rád, že jeho práce bude dále pokračovat.

Kde hledat:

Jaká zjistit optimální cenu kupovaného webu

Běžně se vychází z cca 5 až 10 násobku měsíčního výdělku. Roli mohou hrát ale i další faktory, jako je stabilně se zvyšující návštěvnost, získání nového partnera apod.

U webů na freehostingu je situace jednodušší. Cena může začínat i na 500 Kč. Někdy vám majitel stránky přenechá i zadarmo.

Kupovat jiné weby se vyplatí

Nákupem získáte již hotové stránky. Někdy je největší investicí čas, který v rámci komplexního linkbuildingu stejně strávíte sledováním zajímavých a konkurenčních webů. Budete mít přehled o oboru a můžete najít výhodnou obchodní příležitost.  

Kupovali jste někdy cizí web? Máte tipy k dobrému obchodu a k tomu, čemu se vyhnout? Napište své zkušenosti do komentářů.

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Originální způsob linkbuildingu č. 19: Nákup cizích stránek
           
       
                             
                         

5 komentářů

  • Nejtěžší je podle mě najít dobrou nabídku. Ruku na srdce, na Webtrhu a dalších je prodejů málo a dost z nich finančně nadhodnocených. Prý je inzerce webů k prodeji také na linkmonitoru, ale nemám placený tarif, tak nevím, jak to tam žije. Přímo jsem zatím nikoho oslovit nezkoušel. Pokud s tím někdo má reálné zkušenosti, rád bych si je přečetl.

  • Já jsem na WT kupoval web, téma ženy/maminky..prodávalo se to jako PR web s tisíci články, PR 2, SR2+ subdoména s ranky..koupil jsem si web, smazal obsah, rozjel svůj “magazín” a teď odtud čerpám sidewide linky a využívám prostor pro PR články. Během roku by se mi to mělo určitě vrátit, protože kdybych kupoval články na podobném webu s takovými ranky, určitě se do 2k nevejdu 🙂

  • George

    Asi není těžké najít zajímavý a dlouhou dobu neaktualizovaný web, který by stál za kup. Jak ale efektivně oslovit majitele, aby se nezalekl? Nechce se někomu podělit o příklad šablony takového emailu? 🙂

  • Si myslím, že smazat původní text je škoda, získame moc 404 chyb a Googlu se to líbit nebude, ani lidem z vyhledávačů. Já jsem z koupeného webu odstranil externí odkazy, doplnil je svýma a zablokoval možnost registrovat se novým uživatelům. Jo, a dal tam svou reklamu 😉

  • “Běžně se vychází z cca 5 až 10 násobku měsíčního výdělku.” Stálo by jistě za zmínku, že toto pravidlo platí jen pro malé projekty, nebo pro weby, u kterých je budoucnost silně nejistá.

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Originální způsob linkbuildingu č. 18: Mikrostránky

Mikrostránky jsou několikastránkové a přehledné weby. Při jejich využití dostanete do vyhledávačů zcela nový prodejní kanál.

Zavřít