Plánujete dokonalý projekt? Selžete - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Plánujete dokonalý projekt? Selžete

Červen 22, 2012 3:08 pmŽádný komentář

Investujete svůj čas a prostředky do nového projektu? Promýšlíte do posledního detailu jeho účel a rozličné funkce, ale od samotného plánování jste se dál nepohnuli? Pak se dost možná vaše snaha mine účinkem. Ani sebelepší příprava se totiž nevyrovná „obyčejné“ praxi.

Přestaňte plánovat, začněte dělat – testovat, zkoušet a objevovat chyby i přednosti.

Inspirací pro tento článek byl příspěvek Vychází kvalita z kvantity? na WebTrhu. Dovolím si zopakovat zmíněná fakta a dát jim novou podobu.

V čem se liší plánování od skutečné realizace? Přestože jedno navazuje na druhé, lze také říci, že se oba směry v mnohém rozcházejí. To, co by podle teorie mělo fungovat, v praxi často selže. A naopak díky praxi lze objevit mnoho nových věcí, na které teorie zapomněla.

Když člověk začne na něčem skutečně pracovat, „přepne“ se jeho mysl do jakéhosi stavu tvořivosti, v němž samovolně přicházejí nové nápady a odhalují se chyby. Michelangelo by nevytvořil dokonalého Davida, kdyby ho měl jen nakresleného. Až když vzal do ruky kladivo a dláto a začal opracovávat kámen, překročil omezení teorie a plánování.

Co to znamená pro ty, kdo mají v hlavě připravovaný projekt? Co by měli udělat?

Dát svému záměru co nejrychleji skutečnou podobu! Spustit beta verzi, získat nezávislé testery. Nejenže se tím posunou o pořádný kus dopředu, ale zároveň se i vyvarují ztrátě času v budoucnu.

Dříve spuštěný projekt může snadno odhalit nedostatky, na které by se při plánování zapomnělo, a které by jinak zbytečně stály další úsilí, čas a peníze.

Ano, brzy spuštěný projekt se může stát snadným cílem kritiky za svou nedotaženost. Ale je pořád lepší přijmout konstruktivní kritiku od odborníků, než promarnit týdny přípravou (a nakonec se věnovat něčemu jinému – jak tomu často bývá).

Tento přístup platí nejen pro internetové projekty, ale i další činnosti, jako je třeba psaní knihy.

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Plánujete dokonalý projekt? Selžete
           
       
                             
                         

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Linkmonitor vstupuje do nové fáze. Rozšiřuje služby a přidává bonusy

Hledáte užitečný nástroj pro správu on-line reklamy? Před časem jsme se mohli setkat s novým hráčem na trhu a e-tržištěm...

Zavřít