Přichází konec linkovacích systémů? - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Přichází konec linkovacích systémů?

Březen 28, 2011 2:26 amŽádný komentář

Facebook a Twitter přebírají uživatele a služby jako Linkuj.cz ustupují do pozadí. Přežijí tradiční projekty, nebo přišel jejich konec?

Prvotní účel linkovacích systémů

Po masivním rozšíření blogů mezi laickou i odbornou veřejností přišel problém. V záplavě textů od mnoha autorů bylo časově náročné najít kvalitní obsah. Proto vznikly del.ici.ous, Linkuj.cz a podobné služby. Měly jednoduchý účel – shromáždit na jednom místě ty nejlepší odkazy.

Uživatelé si tento způsob třídění obsahu rychle oblíbili. Šetřil jim čas a umožnil, aby oni samotní určovali popularitu odkazů. Neustálý vývoj ale nejde zastavit. Tradiční systémy jsou pod útokem sociálních sítí.

Návštěvníci se tak ptají: Proč složitě sdílet obsah pomocí záložek, když konkurenční sociální sítě umožňují něco mnohem jednoduššího?

Nevýhoda omezené komunity

Na rozdíl od Facebooku, který používá značná část uživatelů webu, záložkování zná a využívá jen určitá skupina. A i ta se stále zmenšuje. „Záložkáři“ podléhají trendu a odcházejí jinam.

Když si člověk zvykne sdílet odkazy rychlejším způsobem, je pro něj stále těžší – a otravnější – přidávat obsah ještě někam jinam.

Provozovatelé linkovacích systémů se tento fakt snaží řešit různě. Od PPC kampaní a snahy přetáhnout uživatele zpět až po přesně opačnou cestu vedoucí skrz propojení se sociálními sítěmi. Je otázka, jaký bude další vývoj a co se ukáže jako nejlepší.

Je ale jisté, že pokud se zjednoduší používání a celkový koncept, linkovací systémy si udrží minimálně stálou základnu věrných uživatelů. Aplikace, propojení s novými službami, atraktivnější nabídka… Možností jak se udržet a uspět je více.

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Přichází konec linkovacích systémů?
           
       
                             
                         

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Jak se přimět ke psaní

Každý, kdo delší dobu vytváří a vymýšlí zajímavý obsah, po čase narazí na krátkodobé tvůrčí vyčerpání. Existuje ale nespočet řešení,...

Zavřít