Zázračný MLM? Ne, děkuju - SEO specialista Marek Hnátek
View Sidebar

Zázračný MLM? Ne, děkuju

Září 8, 2010 6:44 pmŽádný komentář

Jsou všemožné MLM. Hodně z nich slibuje blažený život bez práce. Možná jste každou chvíli do podobného lákáni. Osobně bych si po předchozích zkušenostech nechtěl s žádným takovým začít.

Před pár lety jsem byl na prezentacích (tj. vyhodil dost peněz) a začal spolupracovat s „firmami“ jako ZFP akademie a Herbalife. Mé prvotní nadšení ale nejenže rychle opadlo. Spíš se roztříštilo o tvrdou zeď reality. O podnikání zmíněných si myslím své.

Když jsem od matadorů ZFP na vlastní uši slyšel, co si myslí o klientech, rychle jsem změnil na tuto mašinérii názor. Ve stejné době jsem koketoval i s Herbalife. Tam to nebylo o moc lepší.

Zdrojem potíží je – překvapivě – sám systém MLM. Ten může snadno vyburcovat ke zběsilé honbě za provizemi. A k oje*ávání všech okolo.

Samozřejmě existují výjimky. Mnoho MLM dealerů a obchodních zástupců dělá svou práci zodpovědně. Čest jim. Problém je, že systém víceúrovňového prodeje přímo vybízí ke zvýšení zisků na úkor ať už zákazníků nebo nových členů systému. To se děje často. Byl to i můj případ.

Přednášky a semináře některých MLM společností

Jejich strategie je jasná. Psychologická masáž. ZFP si na rozdíl od Herbalife alespoň udržela nějakou úroveň a na seminářích nepouštěla z repráků discohity. To když se na pódium vyřítili sluníčkoví manažeři. Ti vykládali, jak se teď mají všichni skvěle. A my, začátečníci, se taky tak můžeme mít.

Taky je vám divné, že se z Franty od vedle může po absolvování párhodinové přednášky stát finanční poradce, odborník na výživu či jiný expert v oblasti, kde lidé normálně studují a nasávají vědomosti několik let?

Když se člověk dostaví na seminář, sedne na židli v prezentační místnosti a do ruky dostane složku s materiály, může odsunout rozum stranou. V hlavě mu pak létá jen vidina výdělků, vzrůstající výše zisků na tabuli před ním a pocit, že „tohle je konečně ono!“

Účastníci se většinou postupně rozdělí na dva nevyrovnané tábory. Ti první, početnější, se nechají svézt vlnou nadšení a jejich racionální uvažování dostane KO v prvním kole. Já, tenkrát ještě středoškolák, který měl zásadně ve všem pravdu, jsem se přidal k téhle skupině. Později jsem vystřízlivěl, přišel o peníze a získal poučení pro příště.

Nejen tohle jsou důvody, proč se MLM vyhýbám. Přesto se jedná pouze o osobní zkušenosti a názor. Nikomu to nevnucuju.

SEO školení První místa.cz

            
                
                    
                                     
                                 
   
Zázračný MLM? Ne, děkuju
           
       
                             
                         

Leave a reply


Zaujal vás článek?
Školení linkbuildingu? Pojďte raději na praktický workshopVíce »
+ +
Starší příspěvky:
Registrace do katalogů se vyplatí!

Konečné řešení registrátorské otázky Registrace do katalogů má smysl – jde o rychlý, jednoduchý a snadný způsob získání zpětných odkazů....

Zavřít