View Sidebar
Vydat se cestou kritiky a bulváru, nebo se poprat s vytvořením hodnotných stránek?

Vydat se cestou kritiky a bulváru, nebo se poprat s vytvořením hodnotných stránek?

Listopad 23, 2010 9:11 am0 comments

K vybudování navštěvovaného webu se není třeba trápit s vytvářením unikátního, přínosného obsahu. Často stačí jen něco vtipně zkritizovat. Která cesta je ale lepší? Vymýšlet a být užitečný, nebo jen poukazovat na nedostatky?

Nejen bloggeři, kteří si nejraději ze všeho do někoho kopnou, mají snadnější život. Něco zkritizovat je mnohem jednodušší než něco vybudovat. Na druhou stranu autor, který má v úmyslu vytvořit přínosný a tematicky zaměřený web, se musí celou dobu otáčet a celou dobu počítat nejen s nižší návštěvností, ale i většími požadavky stávajících čtenářů.

Jaký přístup zvolit?

Pokud je hlavním cílem zisk

Web zaměřený na kritiku sbírá návštěvníky „odevšad“. Trefné vyjádření nedostatků si rád přečte každý, nejen lidé z oboru. Co se týče výdělků, ty lze utržit na reklamě pro masy – slevy apod. Kritik navíc nic nevymýšlí, má tedy i víc času na shromažďování a ověřování informací.

Naproti tomu web s hodnotným obsahem věnovaný určitému tématu může často využít svého cílení a úzce zaměřené reklamy, která by na obecných webech neuspěla. Díky reputaci lze získat i různé zakázky a práci. A především si lze vybudovat respektované jméno.

Pokud je cílem i něco jiného

Někdo se za sebou chce po nějaké době otočit a vědět, že něco vytvořil. Prezentovat vlastní názory a znalosti vyžaduje tvrdou práci. Ale vyplatí se to.

Bulvární stránky a kritické blogy tradičně slaví na českém webu úspěch. Souvisí to s mentalitou lidí. Znám jedince, kteří jezdí na školení a akce jen proto, aby hledali sebemenší chyby a následně na sociálních sítích nebo jinde zesměšnili přednášejícího. I zde však dochází ke změnám k lepšímu.

Jaký máte názor na toto téma? Je podle vás hodnotnější projekt jako Jak psát web, nebo Protivná blondýna?

Share Button

Leave a reply


Anketa – je pro vás (nej)nižší cena rozhodující pro nákup v e-shopu?

CommentLuv badge

Starší příspěvky:
Jak nastavit čerstvě nainstalovaný WordPress pro vyhledávače

Nastavení proběhne ve třech krocích: Pluginy Trvalé odkazy Šablona Úprava WordPressu je snadná WordPress byl původně vyvíjen jako systém pro...

3 věci, které by mikrostránka měla mít

Originální obsah Jednoduchost Výzvu k akci Nejen pro e-shopy jsou podpůrné mini weby zajímavým způsobem zvýšení prodeje. Mikrostránky jsou oblíbené...

Google Instant dá optimalizaci nový rozměr

S příchodem instantního vyhledávání se objevily názory o smrti SEO. Skutečnost je ale přesně opačná. Očekává se intenzivnější snaha o...

Zavřít