Pokud se pohybujete v oblasti, kde je silný tlak ze strany konkurence, využijte toho. Vaši aktivní soupeři v boji o návštěvníky vás mohou inspirovat k účinné linkbuildingové kampani.
Proč kontrolovat konkurenci a její zpětné odkazy
Čím jsou vaši rivalové úspěšnější, tím lépe pro vás. Mohou vám totiž ukázat cestu k vytvoření cenných zpětných odkazů a přilákání cílených návštěvníků. Linkbuilding je koneckonců jednou z forem propagace.
Obrovskou výhodou je také to, že váš konkurent nemůže odkazy nijak schovat. Je tomu přesně naopak – je snadné mít o nich přehled. A následně přijít s vlastní, účinnější kampaní.
Všímejte si, co se děje u vaší konkurence. K dispozici máte celou řadu užitečných nástrojů. Snadno odhalíte dříve nepoužívané způsoby linkbuildingu a získáte lepší představu o celé propagaci.
Proč sledovat konkurenci:
- Budete vědět, jak a kde jiné weby získávají návštěvníky
- Lépe si naplánujete vlastní kampaň
- Rychleji přeskočíte ostatní
- Ucelíte si poznatky a pohled na celou propagaci
Jak sledovat konkurenci
Použijte fungující SEO nástroje. Například Majestic SEO umožňuje zobrazit nejen historii vytváření zpětných odkazů, ale i primární backlinky, anchor texty a mnohé další významné údaje. O tom jak využít Majestic SEO při sledování konkurence se rozepsal Jiří Koutný na blogu Collabimu.
Vhodné SEO nástroje:
- Google Alerts – upozornění na klíčové výrazy
- Google Trends – prohlédněte si objemy vyhledávání
- LinkDiagnosis.com – sledování odkazů konkurence
- Open Site Explorer – zobrazení backlinků
- Collabim – SEO nástroj pro analýzu webu a reportování
- Majestic SEO – komplexní SEO nástroj
Kdy kontrolovat linky konkurence
Záleží na mnoha faktorech – síle konkurence, vašem rozpočtu… Obecně samozřejmě platí, že čím častěji „dohlížíte“ na vašeho rivala, tím lépe. Standardem je kontrola jednou za tři měsíce.
Máte zkušenost se sledováním konkurence? Využili jste tuto činnost při vymýšlení vlastní linkbuildingové kampaně? Napište komentář.
at 5:48 am
Pro sledování konkurence je vhodný Collabim, i jeho nástroj Site Finder se dá použít.
at 11:35 am
Stručné a jasné 🙂 Jen snad mi v seznamu chybí (možná záměrně?) služba Ahrefs, docela slušně mi funguje i na české prostředí.
George recently posted…Lebka 3D puzzle
at 8:55 pm
Proklik přímo z googlu 🙂 a sem opravdu rád že jsem tenhle tvůj článek našel. 🙂
Frank recently posted…Půjčka přes internet
at 8:27 pm
Taky používám Collabim. 🙂